Únor 2010You belong with me-Jacob Black

20. února 2010 v 14:47 Nový měsíc
Taylor Swift + Taylor Lautner =nejen pár, když se dají dohromady ve své kariéře vznikne pecka...


See you again-Taylor, Rachelle and Edi

20. února 2010 v 14:40 Film
Tohle je vážně síla, určitě na to koukněte. Já to viděla tak třicetkrát...Eclipse natáčení

20. února 2010 v 12:50 Zatmění


jasper
emm
bree and riley
war started
edward
jake
wow
Koukněte zásnubák...:)


love you
Animačka...:P


cullen clan

with Jacob

will fight???

Otázky na Steph

20. února 2010 v 12:37 Stmívání
Otázka: Ohledně jedu a líbání? Je Bella v nějakém nebezpečí co se týče jedu, když se líbá s Edwardem?
Odpověď: Zažila jsem, že se pár lidí divilo, proč se Edward vždy odtáhne od Belly, když Bella otevře ústa, zatímco ji líbá. Je to samozřejmě proto, že se obává o její bezpečí. Ano, jed pro ni představuje nebezpečí. Není to jako kyselina - muselo by se to dostat do krevního řečiště, aby to způsobilo nějaké problémy, neporaní to její pleť. Nicméně, pokud by měla nějakou ranku v puse nebo by se kousla do jazyka... A i kdyby jí to nemohlo ublížit, Edwardovi zuby jsou ostré jako břitvy. Mohla by se jimi snadno říznout do rtů nebo do jazyka, a pak by začal proces přeměny - velmi bolestivý a velmi pomalý (protože by přeměnu vyvolala tak malá várka jedu). Bohužel proto je pravdou, že příliš žhavé líbání je mimo povolené hranice.
Otázka: Šel Edward (ostatně či zbytek Cullenů a Halů) studovat na univerzitu? Víc než jedenkrát? Co studovali?
Odpověď: Ano, několikrát si prošli univerzitou a studovali širokou řadu předmětů. Ne vždy školu dokončili a získali titul - nezabralo jim čtyři roky, aby látku k promoci zvládli, takže se obvykle učili, co chtěli a potom šli dál. Edward se učil mnoha jazykům a dvakrát vystudoval medicínu - to pomáhá Carlisleovi doplňovat si vzdělání, aby zůstal s dobou, bez toho, aby zanedbával praxi.
Otázka: Slaví Cullenovi své narozeniny?
Odpověď: Něco takového, v žertovné podobě. Narozeniny jsou docela nesmyslné, když nestárneš.
Otázka: Řekla jste, že když se někdo stane upírem, je "zamražen" i duševně. Je Edward emočně stále sedmnáctiletý? Zmiňuje se totiž o ostatních teenagerech jako o "dětech", ale pociťuje s nimi nějakou spřízněnost? Přemýšlí o Belle jako o děcku, a pokud ano, má to nějaký vliv na jeho přitažlivosti vůči ní? Myslím tím, shledává Bellu infantilní a nevyzrálou?
Odpověď: Edward je emocionálně a intelektuálně mnohem víc vyspělý než současní sedmnáctiletí, je to díky době, ve které žil. V jeho světě byl dostatečně starý, aby byl považován za muže. Lidé jeho věku se ženili a začínali si žít po svém. Hodlal se přidat k armádě a jít bojovat v 1. světové válce. Vývojově byl dospělý. Takže je schopen porozumět a vstřebat to století, které prožil, aby získal určité stanovisko. Toto stanovisko je tím, co ho nutí myslet na spolužáky jako na děcka, tohle spojené s faktem, že jsou tak bezmocní v porovnání s Edwardem samým. Upíři mají opravdu něco jako komplex nadřazenosti, ha ha. Bohužel je Edward v mnoha ohledech stále náctiletým chlapcem. Tohle je jeho první zkušenost s romantickou láskou, prvním polibkem, což platí i pro Bellu. Přemýšlí o Belle jako o jedné z těch "dětí" až do doby, kdy se o ní začne zajímat. Potom začne zjišťovat, jak je na svůj věk vyspělá, zrovna jako on... Ostatní dívky v škole jsou oproti ní hodně nevyzrálé a malicherné.
Otázka: Když se upíři krmí lidmi, vypijí všechnu krev? A pokud ano, co udělají s těly, nechají ty naprosto bezkrevná těla jen tak ležet okolo, nebo je odstraní?
Odpověď: Úplně těla vysají a potom je ukryjí (není dobré na sebe přitahovat pozornost). Například kdyby se Laurent procházel lesem a narazil na chutného turistu, po vypití veškeré dostupné krve (a je téměř nemožné zastavit, když jednou začnete - to je to, proč je jen pár upíru úspěšně stvořeno), možná vytrhne obrovský smrk ze země, hodí tělo pod něj a potom jej znovu zasadí. S velmi malým úsilím by to trvalo pouze několik vteřin. Je tu spousta možností, jak ukrýt tělo, když máš nadlidskou sílu.
Otázka: Víme, že Alice a Jasper jsou si velice blízcí, ale lámu si hlavu s tím, jak blízko k sobě mají Emmett a Rosalie, nebo Carlisle a Esme? Která z těchto tří dvojic má k sobě nejblíž?
Odpověď: Tohle je velmi těžká otázka, protože jejich vztahy jsou tak odlišné. Rosaliin a Emmettův vypadá svým způsobem jako nejpovrchnější, protože jejich vztah je tak vysoce fyzický. Ale jsou si naprosto oddáni, takže těžko povrchní... Esme a Carlisle mají velmi duchovní vztah, pro nedostatek lepších slov na vylíčení. Jejich vztah je na jiné rovině narozdíl od Rosaliina a Emmettova. A Alicin a Jasperův je nejvíce... mystický. Oni jsou prostě spolu a byli dokonce i předtím, než se potkali. Nejsou kompletní bez toho druhého - a nikdy nebyli. To je činí odlišné od ostatních dvojic, to "nikdy nebyli." Oni už byli-nebyli spolu předtím, než se potkali, čekali jeden na druhého
Otázka: Přemýšlela jsem, jestli má Bella nějaké další zájmy kromě Edwarda?
Odpověď: Bella je v první řadě knihomol. Ráda vaří. Baví ji kreslení, ale nezdá se jí, že by to uměla dost dobře. Stará se o rodiče - účetnictví, vedení domácnosti, nakupování... Prostě se ráda stará o chod domácnosti; ha, ha...
Otázka: Co se stalo s Jacobovou matkou?
Odpověď: Zemřela přirozenou cestou. Ještě jsem se přesně nerozhodla jak, protože to v knize nikdy nebylo zapotřebí (ne všechno je jasné, jak si někdo myslí. Nechala jsem spoustu detailů otevřených, dokud nebudu mít důvod je přesně stanovit.) Pouze vím, že se okolo smrti Sarah neudálo žádné zbytečné drama či nestala nějaká záhada. Ovšem byla to velmi smutná záležitost v životech Billyho, Jacoba, Rachel i Rebecky (a to je jeden z důvodů proč se dvojčata cítí mnohem lépe daleko od domova, který by jim navracel smutné vzpomínky). Naštěstí byl Jacob malý a je přirozeně odolný. Docela dobře se z toho vzpamatoval.
Otázka: Možná se tento dotaz může zdát lehce nahodilý, ale má Edward nebo někdo z Cullenů/Halů rád lyžování? Vypadá to jako sport, který by se jim zamlouval, protože je tak... rychlý?
Odpověď: Dokáži si představit, že si velmi užívají lyžování. Ačkoli vsadila bych se, že Emmett dává přednost snowboardingu.
Otázka: Kolik procent upírů obývá Ameriku? 5 %, 10 % z celkové populace? Nebo, kdyby to bylo příliš přesné, tak svět? Jsem jen zvědavá kolik upíru v tomto knižním světě je.
Odpověď: Mnohem méně než jedno procento. Není jednoduché úspěšně stvořit nového upíra (hodně pokusů se nepovede... a stanou se místo toho večeří). Rovněž populace se snižuje tak často jako stoupá, protože většina upírů spolu nevychází tak dobře jako Cullenovi mezi sebou. Mají sklon být trochu příliš teritoriální a tak spolu někdy bojují kvůli jídlu.
Otázka: Můžou mít upíři sex?
Odpověď: Ano. Nemyslete si, že jsem o tomhle tématu hodně přemýšlela. Nebudu rozebírat technickou stránku věci, ale můžete být klidní, je to zcela možné.
Otázka: Jak Cullenovi falšují všechno nezbytné papírování - například rodný list, záznamy z minulé školy...
Odpověď: Kupují je od kvalifikovaných padělatelů. V současné době má Jasper kontakt na jednoho v Seattlu.
Otázka: Kde Cullenovi nabrali všechny své peníze? Investice? Nemovitosti?
Odpověď: Dlouhodobé investice, ha ha. Původně získal Carlisle nějakou finanční pomoc od svých italských přátel (pamatujete Volturiovi? Mají astronomické množství fondů) a potom po všechny roky dostával Carlisle plat jako doktor bez toho, aby opravdu měl nějaké normální výdaje, o které by se musel starat. Edward zdědil hodně majetku po svých rodičích (předstíral, že "přežil", aby si na něj později mohl činit nárok spolu se svým "strýčkem", protože chtěl věci po svojí mamince. Stále vlastní dům v Chicagu.) Všechno to bylo chytře investováno (Carlisle i Edward mají cit pro zacházení s financemi). A pak to ještě vylepšila Alice. Ha, ha. Ona miluje burzu cenných papírů.
Otázka: Pokud upíři nemají krev, kam se poděla? Prostě vyschla? Vypařila se? Nebo byla téměř vysáta těmi, kteří je přeměnili?
Odpověď: Krev, která zbyla v těle novorozeného upíra, je použita-spálena jako palivo, tím samým způsobem je využita krev, kterou vypili od ostatních. Je tu analogie: přemýšlej o tom jako o tukových zásobách ve svém těle. Pořád jíš, ale taky někdy využiješ tyhle tukové zásoby (ačkoli ne vždy; bohužel, tahle analogie není perfektní, ledaže bys byla pořád úspěšně na dietě). Krev v nich zanechaná je pomalu použita v průběhu roku.
Otázka: Jaké je příjmení Renée a Phila?
Odpověď: Heh! Neúspěšně jsem se snažila vyzkoumat tuhle informaci po dlouhou dobu. Divili jste se někdy, proč Bella nemá matčino příjmení vzhledem k tomu, že ji měla Renée v péči od doby, co byl Belle jeden rok? No prostě Renée taky používala příjmení Swanová, dokud se neprovdala za Phila. Její dívčí jméno bylo Higgenbotham. Philovo příjmení je Dwyer.
Otázka: Co jiného mohou upíři dělat ve slunečné dny kromě hraní baseballu a lovení?
Odpověď: Je to přirozené, že si chtějí zahrát - obzvláště vzhledem k tomu, že po většinu času nemůžou užít svoje schopnosti naplno. Myslím, že jsou stejným dílem zaujati fotbalem (ačkoli Rosalie by pravděpodobně nehrála něco, kde by se mohla ušpinit bahnem...), a taky basketball by mohlo být obtížné si zahrát - hřiště by nikdy "nepřežilo"! Ve slunečné dny dělají to, co my - jen jsou prostě z dohledu. Dělají si co potřebují doma, nebo se poflakují po městě (jiném městě:D), sledují špatný film, nakupují (třeba Alice), letí do Paříže...
Otázka: Co Edward rozbil po hlasování v obývacím pokoji na konci knihy Nového Měsíce?
Odpověď:Edward rozštípnul na polovinu plazmovou televizi, kterou si Cullenovi nechali poslat z Korey, protože ve státech ještě nebyla k sehnání. Emmett byl potom poněkud rozmrzelý.

Eclipse trailer

20. února 2010 v 12:13 Zatmění

Fanmade Eclipse trailer


Jodelle Ferland v Eclipse

20. února 2010 v 12:01 Zatmění
Herečka Jodelle Ferland potvrdila, že bude hrát v Eclipse roli novorozenou upírku Bree. V jednom rozhovoru se svěřila, že stále nemůže uvěřit, že k této roli byla vybráná právě ona, a že se na natáčení hrozně těší...
Narodila se 9. 10. 1994, takže je jí 14 let. Mohli jste ji vidět například ve filmu Prokletí domu slunečnic, kde si zahrála roli Michael Rollins (hlavní postavu v tomto hororu hraje Kristen Stewart - Bella Cullen).

jodelle

Zatmění bez Rachelle

20. února 2010 v 11:58 Zatmění
Summit Entertainment tuhle zprávu potvrdil předevčírem. Rachelle Lefevre, která ve filmu ztvárnila Victorii, nebude moci hrát v Eclipse kvůli jiným pracovním závazkům. Nová Victorie bude Bryce Dallas Howard...

bryce

Mně se teda moc nelíbí, abych se přiznala... jak vám?

Ness a Jake

20. února 2010 v 10:43 Rozbřesk


Alicin příběh - video

20. února 2010 v 9:59 Postavy
Alicin život nebyl zrovna pohádka, možná je lepší, že si z něj nic nepamatuje.Rosaliin příběh - video

20. února 2010 v 9:51 Postavy
Rosalie měla možná perfektní život, ale určitě neskončil šťastně...

3. část

20. února 2010 v 9:44 Úsvit
"Dobré ráno!"zaklepala Nath na dveře mojí ložnice a skočila vedle mě do postele.Rozespale jsem se posadila a koukla na hodiny. Bylo půl osmé, Nathalie poskakovala na posteli a házela polštáři.

"Nemusím dneska do školky, když máš volno?"ptala se a dělala na mě psí oči.

"Musíš."snažila jsem se její výraz ignorovat.

Na důkaz toho, že je naštvaná, namíchnutě zafuněla. Zasmála jsem se a vylezla z postele. Nath mě pronásledovala až do kuchyně a cestou uraženě dupala. I do auta jsem ji málem tahala, ale nakone přece jen s radostí odutíkala za kamarádkami. Já se vrátila domů. Cestou jsem hodně přemýšlela, dneska mě myšlenky odnesly jinam než ke Cullenovým. Zamyslela jsem se nad Charliem a Forks. Jak se mu asi daří? Hlavně jsem byla ráda, že jsem se na chvíli zbavila vzpomínek na Rosalie. Měla jsem tak nějak lehčí hlavu.

Doma bylo pusto. Jake byl v práci, Nath ve školce a nikdo jiný, mě nepočítaje, v našem domě nebydlel. Seděla jsem v obýváku a četla. Za chvilku se ozval zvonek a jášla otevřít. Udveří stála Tiffani. Byla opět usměvavá a uprostřed toho chmurného počasí vypadala jako sluníčko.

"Ahoj Bello. Napadlo mě, jestli bys nechtěla jít někam na kafe nebo tak."zašvitořila.

Chvíli jsem váhala, ale nakonec jsem se nechala ukecat a šla.Jely jsme do města. Tiffani tvrdila, že zná jednu úžasnou kavárnu někde poblíž školky, do které chodí Nath.

Problém byl v tom, že kdykoli jsem viděla Tiff, viděla jsem Alici. Nebyly si podobné vzhledem, to vůbec ne, ale vystupováním. Obě byly přátelské, milé, trochu ulítlé a měly smysl pro humor. Připadala jsem si s Tiff jako zpátky na střední. To mi připomnělo okamžitě Rosalie a vybafla jsem na Tiffani otázkou:

"Potřebovala bych zjistit adresu jedné mé známé z Vancouveru. Nevíš jak na to?"

Tiff vypadala zaskočeně, ale nakonec odpověděla:

"Wow! Netuším, zkus si ji najít na Googleu."

Pak začala mluvit o tom, jak se podobným způsobem pokoušela najít svou sestřenici, ale já ji ignorovala. Myšlenkami jsem byla u počítače a vyhledávala Rose. Myslím, že i najdu, i když druhá část mého já mě přesvědčuje o opaku. Najít ji na internetu byla jediná věc, která mě nenutila spoléhat na náhodu.

Vracely jsme se s Tiff domů. Zrovna jsme byly na hlavní a přejížděly křižovatku, když v tom do nás naboural nějaký idiot. Všimla jsem si světel a zrychlila jsem, ale nestihla jsem to přejet. Zatočila se mi hlava a hodilo to se mnou dopředu. Jediné co mě v tu chvíli zachraňovalo byly bezpečnostní pásy. Když jsem se vrátila zpátky, první co mě zajímalo byla Tiffani.

"Jsi v pořádku?"vykřikla jsem.

"Jo, je mi fajn. Markovi taky."řekla a pohladila si bříško.

Naštvaně jsem vylezla s auta a prohlédla si škody. Borec, který to do mě napálil vypadal v pohodě. Což se bohužel nedalo říct o obou autech. To jeho narazilo čumákem do toho mého. Měla jsem z pekla štěstí, protože nešlápnout na plyn, byla bych teď bez nohou.

Na cestě už byla policie i sanitka. I přes to, že jsme všichni byli v pořádku, odvezli nás do nemocnice na vyšetření. Za chviličku se tam objevil Jakob i Simon, to je Tiffanin manžel.

"Zlato, je ti dobře?"staral se Jake.

Přikývla jsem a objala ho. Měla jsem starost o své auto. Zní to hloupě, ale starost jsem měla. Hlavně proto, že se potřebuju denně dopravovat do práce a Nath musím vozit do školky.

"Tvoje auto je na tom trochu hůř."povzdychl si Jake.

To byla zpráva, kterou jsem slyšet nechtěla.

"Jak budu Nath vozit do školky? Já to do práce zvládnu pěšky, ale Nathalie má školku uprostřed města." zděsila jsem se.

Jake navrhnul, že bude Nath vozit do školky dřív. Souhlasila jsem. Já do práce nemusím tak daleko, abych potřebovala odvoz.

Na druhý den, už jsem se vzbudila do úplně prázdného domu. Nathalia už byla ve školce, protože ji Jake odvezl cestou do práce. Já musela vstát dřív než normálně, jelikož autem jsem byla v práci rychleji.

U pokladny dneska stála Barbara. Já jsem pracovala se zbožím, vyřizovala objednávky a zajímala se reklamacemi. Že by to byla zábavná práce se říct nedá, ale bavilo mě to mohem víc než prodávat.

Barbara mě nechala jít domů dřív. Tvrdila, že obchod zvládne zamknout sama. Já jsem byla ráda, protože jsem se ještě musela prát se zpáteční cestou. Rozloučila jsem se a vyšla z hlavního východu prodejny.

Pomalu jsem kráčela po chodníku a zapínala si kabát. Rozhodla jsem se jít přes klidnější část Vancouveru. Bylo to sice dál, ale na chodníku bylo míň lidí a nebyl tam tak rušný provoz. Prohlížela jsem si rodinné domky a srovnávala je s tím naším.

Dostala jsem se do uličky, ve které nebyla živá duše. V oknech domů se nesvítilo a neprojelo kolem mě jediné auto. Všimla jsem si, že kousek přede mnou jde nějaká osoba. Když se dostala pod pouliční lampu, všimla jsem si dvou základních znaků, které se zezadu daly vidět:byla to vysoká blondýna. Okamžitě to se mnou trklo. Nechtěla jsem dělat unáhlené závěry ani tu ženu vyplašit, proto jsem se držela dál.

Pod další lampou se ta žena otočila a na chvíli se zastavila. Po zádech mi přejel mráz, teď už nebylo pochyb, Cullenovi nebo přinejmenším Rosalie byli ve Vancouveru. Zacloumal se mnou pocit štěstí a v duchu jsem zajásala.

Po mém návratu zpátky na zem mě okamžitě napadlo, že by si mě Rose mohla všimnout. Jenže tu jsem ani trošičku nezajímala. Myslím nebo spíš jsem si jistá, že netušila kdo je ten podivný chodec za ní. Radši jsem si schovávala obličej za límec kabátu a držela si odstup.

Napadlo mě, že kdyby mě poznala, tak zase zmizí. Sledovala jsem ji ještě dalších pár metrů, dokud nezašla do jednoho z domů. Rychle jsem k němu přiběhla a vytáhla z tašky papír a propisku. Zapsala jsem si celou adresu domu a pádila za Jakem a Nathalii.

Jen co jsem vpadla dovnitř a pro jistotu pozdravila Jakoba, utíkala jsem k počítači. Našla jsem si na internetu mapu Vancouveru a klikla na pozemek, který byl podle všeho Rozáliiným útočištěm. Moc mě nepřekvapilo, že majitelem pozemku byl Carlisle Cullen. Teď jsem měla jistotu.

Od toho večera jsem začala chodit kolem Cullenovic domu pokaždé, když jsem šla do práce nebo z práce. Neustále jsem kolem něj procházela, ale pořád neměla odvahu zazvonit. Až jednoho dne, tuším, že to byl čtvrtek jsem sebrala všechnu, ale úplně všechnu odvahu a zazvonila.

Nemohla jsem to vydržet, myslela jsem, že uteču. Čekala jsem chvíli, ale nikdo nešel otevřít. Zazvonit podruhé už jsem si netroufala. Chytla jsem se kliky, v tom okamžiku se ve mně vzbouřila obrovská tsunami smíšených pocitů, ale hlavně strachu a nejistoty. Pomalu jsem kliku stlačila dolů. Bylo odemčeno.

Vešla jsem do prostorné haly a jako bych se octla zpátky ve Forks. Předsíň byla velmi podobně vybavená, až na jeden detail. Byl v ní obraz z maturitních čepic. Přistoupila jsem k němu a jednou rukouse dotkla rámu. Od doby co jsem ho viděla naposledy v něm pár čepic přibylo.

"Co tady děláš?" ozval se zezadu ženský hlas a já se otočila.

Osoba stojící za mnou, mi byla moc dobře známá. Rosalie…
Svatba

7. února 2010 v 15:18 Fotky a obrázky
married

wow


beachESME A CARLISLE:ROSALIE AND EMMETT:

ALICE AND JASPER: